Yedi Bela Çetesi

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺20,00
İndirimli : ₺16,00
Barkod : 9786059562843
₺1,96 'den başlayan taksitlerle
Çocuğunuzun, heyecanla bir kitabın çıkmasını beklediği oldu mu hiç? Mesela bir serinin devam kitabını? Günümüzde ülkemizin okuma oranlarını düşününce belki kulağa komik geliyor ama böyle bir dizi ve böyle bir genç okur kitlesi var: Ufaklık Serüven Peşinde Dizisi ve takipçileri.
Dizinin en önemli özelliklerinden biri ise, yerli bir yazarımız tarafından yazılmış olması. Psikolog Tuncel Altınköprü, her bir romanı titizlikle yazdığını belirtiyor. Ne yazık ki çocuklarımız bugüne kadar; daha çok yabancı yazarlardan çevrilmiş, yabancı ülke ve kentlerde geçen, konuları yabancı, kahramanları yabancı çocuk romanları okuyorlardı. Çocuklarımıza; konuları kendi toplum ve kültürümüzle ilgili, kendi coğrafyamızda geçen, kahramanları bizden çocuk romanları sunuyor olması da önemli bir artısı.
Tabi dizideki romanlar, en az çeviri romanlar kadar ilgi çekici ve sürükleyici. Çocuklarımızı kendi tarihinden, coğrafyasından, geçmişinden ve toplumundan kopartmadan geleceğe hazırlarken, ülke sorunlarıyla birlikte dünya sorunlarını da kavratıyor. Onlarda filizlenip gelişmesini istediğimiz psikolojik, toplumsal ve insanî değerlerin yerleşmesini sağlıyor. Hiçbir koşul ve ortamda zorluklardan yılmadan, amaç ve erekleri doğrultusunda ilerlemeleri için kılavuzluk yapmayı amaçlıyor. Bilgilerini geliştirmelerine yardımcı olurken, onları yerinde ve verimli kullanabilmeleri için de doğru birer rol model oluşturmayı hedefliyor.
Yazar :
Tuncel Altınköprü
Sayfa Sayısı :
176
Ebat :
13x21